Si te Rrisim Shpejtesin e Internetit Per 20 %

  Share
  avatar
  v-KS
  Administrator
  Administrator

  Age : 20
  Poenat : 2384
  Reputacioni : 32
  Numri i postimeve : 822

  Si te Rrisim Shpejtesin e Internetit Per 20 %

  Mesazh nga v-KS prej Mon Jun 22, 2009 6:10 pm

  Si te rrisim shpejtsin e internetit per 20 %?

  Së pari e hapim komanderin "RUN",pasi që të hapet shkruani "gpedit.msc" pa thonjëza.

  Zgjedhim: Local Computer Policy pastaj Administrative Templates , Network , QoS Packet Scheduler dhe në fund Limit reservable bandwid  Pasi që të klikoni tek Limit reservable bandwidth hapet kjo dritare :  Kliko Enabled , tash Bandwidth limit(%) ndryshoje nga 20 në 0.  Dhe në fund kliko Apply dhe OK,tash gjithqa është në rregull, dhe interneti juaj është më I shpejtë për 20%.


   Ora është Wed Feb 21, 2018 4:19 pm